Първи къмпинг фестивал ще се проведе в Бургас
Първо издание на къмпинг фестивала „Explore the world“ ще се проведе на Морска гара в Бургас на 27 и 28 април. Последните тенденции в този тип туризъм ще бъдат на вниманието на посетителите.
Кемпери, палатки, офроуд автомобили, оборудване и аксесоари за водни спортове и занимания за свободното време ще бъдат представени по време на фестивала, който ще дадат старт на къмпинг сезона по Черноморието, съобщиха от пресцентъра на Община Бургас. За присъстващите ще има игри и забавления, а на фестивална сцена ще гостуват музиканти.

Къмпингуването става популярно през 70-те години на ХХ век. От този ранен период като атракция за присъстващите ще бъде показан кемпер, произведен в Швейцария в една-единствена бройка. Той датира от 1969 г., но оборудването му е запазено. Друга атракция за посетителите е колекцията с картички и снимки на къмпинги от миналия век, собственост на Жана Иванова от Царево (някога Мичурин). Кадрите са предимно от Царево и Обзор.
Снимка: pixabay.com







