детски дрехи

Афиш 7 дневен

Филмов фестивал Sofia Biting Docs

Начало - 23.10.2017    Край - 26.10.2017

Фестивален комплекс, зала "Европа"

23 октомври, 18 ч.

"Култ" - САЩ, Боствана, Египет, Канада, Китай, Франция, Хаити, Индия, Израел, Япония, Кения, Ливан, Мадагаскар, Мианмар, Непал, Холандия, Пакистан,  Перу, Филипини, Полша, Русия, Саудитска Арабия, Сиера Леоне, Испания, Украйна,

Режисьор Томас Ленън

Над 40 филмови дейци от цял свят разказват вълнуващата история за едно пътешествие в търсене на вярата...

23 октомври, 20 ч.

"В света на Гивън" - САЩ-Австралия-Фиджи-Исландия-Ирландия-Израел-Маршалови острови-Мароко-Непал-Нова Зеландия-Перу-Сенегал-ЮАР-Тайланд,

Режисьор Джес Бианки

Семейство Гудуин са сърфисти и живеят на остров Кауай, част от Хавайския архипелаг. Предстоят им 14 месеца далеч от дома, 6 континента и 15 държави. С тях пътешества и 6-годишният им син Гивън.

24 октомври, 18 ч.

"Открий отново Индия" - Индия,

Режисьори Мийнал Диксит, Томас Джон

24 октомври, 20 ч.

"Пожелай ме, ако можеш" - Чехия,

Режисьор Дагмар Смржова

Филм за интимния свят на хората със специални потребности.

25 октомври, 18 ч.

"В очакване на Бионсе" - Бразилия

Режисьори Пауло Сезар Толедо, Абигейл Спиндел

25 октомври, 20 ч.

"Майкъл Алиг: свръхдоза слава" – САЩ

Режисьор Рамон Фернандес

26 октомври, 18 ч.

"Не ми бъркай в здравето!" - САЩ

Режисьори Кип Андерсън, Кийган Кън

26 октомври, 20 ч. – дискусия след филма

"Свободен час" - Германия, Израел, Великобритания,

Режисьор Маргарете Хенце, Ювал Цафрир

Юбилейна изложба на Румен Рашев

Начало - 23.10.2017    Край - 06.11.2017

Изложбата включва рисунки, създадени в периода 2002  -2017 г.

Градска художествена галерия, откриване - 23 октомври, 18,00 часа.

Пътуващ салон на образованието

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Образователен форум, посветен на възможностите за обучение във френски университети и български университети със спецалности на френски език.

Хотел "Черно море", 10,00 - 18,00 часа.

Втори международен флейтов конкурс

Начало - 23.10.2017    Край - 25.10.2017

Конкурсна програма в Концертно студио на Радио Варна.

Награждаване: 25 октомври, 17,00 часа, Радио Варна и Концерт за 3 флейти от Ангел Котев в изпълнение на Георги Спасов, Айля Улудере и Сибел Пенсел - членове на журито.

Концерт на представителния духов оркестър на ВМС

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Концерт пред Фестивалния комплекс, 17,- 17,30 часа.

"Жена ми се казва Борис" - комедия от Рафи Шарт

Начало - 23.10.2017    Край - 24.10.2017

Режисьор : Владлен Александров

С участието на: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан Рядков, Ернестина Шинова, Дияна Любенова, Жанина Дончева, Петьо Петков - Шайбата.

Фестивален комплекс

23 октомври – зала 1 – 20 ч.

24 октомври – зала 1 – 19 ч.

"Перфектните непознати" - филм на Паоло Дженовезе

Начало - 23.10.2017    Край - 25.10.2017

В ролите: Джузепе Батистон, Анна Фолиета, Марко Джалини, Едоардо Лео, Валерио Мастандреа, Алба Рорвахер, Кася Смутняк.

Фестивален комплекс

23 октомври - зала 6 - 18 ч.
25 октомври - зала 6 - 20 ч.

"Прекрасните дни в Аранхуез" - филм на Вим Вендерс

Начало - 23.10.2017    Край - 25.10.2017

В ролите: Реда Катеб, Софи Сьомен, Йенс Харцер, Петер Хандке, Ник Кейв

Фестивален комплекс

23 октомври - зала 6 - 20 ч.

25 октомври - зала 6 - 18 ч.

 


Изложба "Младите срещу дрогата"

Начало - 23.10.2017    Край - 29.10.2017

Изложба на кино-фотоклуб "Варна", Фестивален комплекс - фоайе.

 

"Комичната илюзия" - комедия от Пиер Корней

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров".

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

"Вездесъщият" - филм на Илиян Джевелеков

Начало - 23.10.2017    Край - 27.10.2017

С участието на: Велислав Павлов, Теодора Духовникова, Весела Бабинова, Анастасия Лютова, Тони Минасян, Михаил Мутафов, Борис Луканов, Ирмена Чичикова, Валери Рангелов, Мария Славчева, Георги Стайков.

Фестивален комплекс

20, 22, 26, 27 октомври- зала 1 - 18 ч., 20 ч.

Изложба на Ангел Станев

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Изложба скулптура на Ангел Станев в Галерия 8.

Откриване: 28 септември, 18,00 часа.

"Преображения" - юбилейна изложба по случай 110-годишнината от рождението на Янко Маринов

Начало - 23.10.2017    Край - 25.10.2017

Представителна юбилейна изложба живопис по случай 110 години от рождението на художника Янко Маринов (1907-2001).

Градска художествена галерия

Откриване: 11 октомври, 18,00 часа.

Изложба на Симо Борисов и Тони Тодоров

Начало - 23.10.2017    Край - 31.10.2017

Изложба живопис и скулптура на Тони Тодоров и Симо Борисов в Галерия Le Papillon.

Откриване: 11 октомври, 18,00 часа.

"Претоплена супа" - изложба

Начало - 23.10.2017    Край - 13.11.2017

Изложба с участието на Дария Василянска, Кина Петрова, Милко Божков, Кокимото, Стефка Георгиева, Биляна Рубинова, Росен Донев, Сашо Анастасов, Владимир Попов, Кирил Златков, Александър Георгиев, Пламен Монев, Маргаршта Войнова, Пламен Аврамов, Мария Зафиркова, 
Димитър Трайчев, Искра Трайкова-Кулешова, Димитър Дачев, Рада Люис, Катрин Ефтимова, Александрa Желязкова, Христо Христов, Славяна Иванова, Даниел Котоманов.

Дом на архитекта

Откриване: 7 септември, 18,00 часа

Интерактивна изложба от работилница "Усети града"

Начало - 23.10.2017    Край - 31.10.2017

Представяне в Социалната чайна, откриване 19,30 часа.

Изложба живопис на Маргарита Войнова

Начало - 23.10.2017    Край - 30.10.2017

Икономически университет - Варна, зала "Академика".

Откриване: 17 октомври, 18,00 часа.

Изложба "И стих, и песен" във Варненската библиотека

Начало - 23.10.2017    Край - 30.10.2017

Изложбата представя популярни и обичани български песни от различнипериоди – ноти, плочи, дискове и снимки на изпълнителите. Авторите на текстоветеса любими български поети, чиито стихове са останали в душите и сърцата набългарите със своята красота, мелодичност и съдържателност.

Фоайе на Регионална библиотека "Пенчо Славейков", основна сграда

Изложба "30 от 70 - Иван Ненков колекционерът"

Начало - 23.10.2017    Край - 08.11.2017

Изложба с творби от личната колекция на Иван Ненков в Градската художествена галерия.

"Св. Лука" - годишна изложба на Сдружението на варненските художници

Начало - 23.10.2017    Край - 05.11.2017

Градска художествена галерия, откриване 18,00 часа.

Обща изложба в Галерия "Ави"

Начало - 23.10.2017    Край - 30.10.2017

Обща изложба с участието на Христо Христов (скулптура, живопис), Стоян Цанев, Красимира Генова, Надежда Гущерова, Светлин Ненов и други.

Прожекция на документален филм от платформата "КинеДок"

Начало - 24.10.2017    Край - 28.11.2017

24 октомври, 19:00 ч., Социалната чайна - „Краят на света“ (Полша, 2015)

31 октомври, 19:00 ч., Социалната чайна - „Кино, любов моя“ (Румъния, 2015)

7 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Висши заповеди“ + „Онези“ (Унгария, 2013/2016)

14 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Чичо Тони, Тримата глупаци и ДС“ (България, 2014) - гостуват режисьорите Мина Милева и Весела Казакова

21 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Пара над реката“ (Словакия, 2015)

23 ноември, 15:00 ч., Читалище „Васил Левски“ - „Кеймбридж“ (България, 2015)

23 ноември, 16:15 ч., Читалище „Васил Левски“ - „5-ти октомври“ (Словакия, 2016)

23 ноември, 19:00 ч., Рубик Арт Център - „Негодно за консумация“ (Норвегия, 2017) - гостува режисьорът Киеран Колле

28 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Кралицата на тишината“ (Полша, 2014)

Концерт в памет на пианистката Анна Върбанова

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

С участието на Арсений Арсов (тенор), Иво Бонев (пиано), Йосиф Радионов (цигулка), Фридеман Риегер (пиано), Станислава Марчева (мецосопран), Станислав Димитров (пиано), Дориана Чакърова (пиано)

Програма: произведения на Моцарт, Брамс, Шуберт, Шуман, Рахманинов, Панчо Владигеров и други.

Градска художествена галерия, 18,30 часа.

"Прелестите на изневярата" - комедия от Валентин Красногоров

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Костадин Бандутов.

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

"Риголето" от Джузепе Верди

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

Спектакъл на Варненската опера, 19,00 часа.

"Това е само краят на света" - филм на Ксавие Долан

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

В ролите: Гаспар Юлиел, Натали Бай, Марион Котийар, Венсан Касел, Леа Сейду.

Фестивален комплекс, зала 6, 18,00 часа.

"Бяла изложба" на Искра Благоева в Contemporary Space

Начало - 24.10.2017    Край - 18.11.2017

Откриване: 24 октомври, 19,00 часа.

"Поезия без край" - филм на Алехандро Ходоровски (Чили, Франция)

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

В ролите: Адан Ходоровски, Бронтис Ходоровски, Памела Флорес, Алехандро Ходоровски, Леандро Тауб.

Фестивален комплекс, зала 6, 20,00 часа.

"Мамма миа" - мюзикъл по песните на АББА

Начало - 25.10.2017    Край - 25.10.2017

Спектакъл на Варненската детско-юношеска опера, 19,00 часа.

Изложба скулптура и рисунка на Пламен Аврамов

Начало - 25.10.2017    Край - 07.11.2017

Градска художествена галерия.

Откриване: 25 октомври, 18,00 часа.

"Сент Амур" - филм на Беноа Делепин и Гюстав Керверн

Начало - 26.10.2017    Край - 26.10.2017

Участват: Жерар Депардийо, Беноа Поелворд, Венсан Лакост, Селин Салет

Фестивален комплекс, зала 6, 18,00 часа.

26 октомври - зала 6 - 18 ч.

 

"Госпожа Стихийно бедствие" - комедия от Алдо Николай

Начало - 26.10.2017    Край - 27.10.2017

Режисьор: Николай Атанасов - Шуши

С участието на: Стоянка Мутафова, Ирен Кривошиева и Николай Атанасов - Шуши.

Драматичен театър, Основна сцена, 19,00 часа.

"Кралицата на Испания" - филм на Фернандо Труеба

Начало - 26.10.2017    Край - 26.10.2017

В ролите: Пенелопе Круз, Кери Елуес, Хавиер Камара, Хуан Антонио Байона, Манди Патинкин.

Фестивален комплекс, зала 6, 20,00 часа.

"Кавказкият тебеширен кръг" от Бертолд Брехт

Начало - 26.10.2017    Край - 26.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Маргарита Младенова.

Основна сцена, 19,00 часа.

"Манон Леско" от Пучини

Начало - 27.10.2017    Край - 27.10.2017

Спектакъл на Варненската опера, 19,00 часа.

"Канкун" от Жорди Галсеран

Начало - 27.10.2017    Край - 27.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Стилиян Петров.

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

"Изплезете се, госпожице" - филм на Франция

Начало - 27.10.2017    Край - 27.10.2017

Специализирана програма на Френския институт и Фестивален и конгресен център за младата франкофонска публика.

Режисьор: Аксел Ропер

Субтитри на английски език
Фестивален комплекс, зала "Европа", 15,00 часа, вход свободен

"Изгубени в Париж" - филм на Доминик Абел и Фиона Гордон

Начало - 27.10.2017    Край - 28.10.2017

В ролите: Доминик Абел, Фиона Гордон, Пиер Ришар.

Фестивален комплекс

27 октомври - зала "Европа" - 20 ч.

28 октомври – зала 1 – 18 ч.

"Малкият вампир" - анимация

Начало - 27.10.2017    Край - 29.10.2017

Копродукция на Германия, Холандия, Великобритания, Дания, 2017 год., 83 мин., прожекции на 2D.
По герои от романите на немската писателка Ангела Зомер-Боденбург.

Фестивален комплекс, зала "Европа" - 14 ч. и 16 ч.

"Треска за лалета" - филм на Джъстин Чадуик

Начало - 27.10.2017    Край - 29.10.2017

В ролите: Алисия Викандер, Кара Делавин, Джак О'Конъл, Кристоф Валц, Дейн ДеХаан, Том Холандър, Холидей Грейнджър, Джуди Денч, Зак Галифианакис

По едноименния исторически роман (1999 г.) на английската писателка Дебора Могак

Фестивален комплекс

27, 29 октомври - зала "Европа" - 18 ч.
28 октомври - зала "Европа" – 20:15 ч.

"Човек на име Уве" - филм на Ханес Холм

Начало - 27.10.2017    Край - 27.10.2017

В ролите: Ролф Ласгард, Бахар Парс, Тобиас Алмборг, Ана-Лена Бергелин и др.

“Оскар“ 2017 с номинация за най-добър чуждестранен филм

Фестивален комплекс, зала 6, 20,00 часа.

"100-годишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" - филм на Феликс Хернгрен

Начало - 27.10.2017    Край - 29.10.2017

В ролите: Роберт Густафсон, Ивар Викландер, Миа Скерингер, Алън Форд

По романа "Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" на Юнас Юнасон.

Фестивален комплекс, 27 и 29 октомври - зала 6 - 18 ч.

"Аз, досадникът" комедия от Франсис Вебер

Начало - 28.10.2017    Край - 28.10.2017

Режисьор: Богдан Петканин

С участието на: Мариан Бачев, Александър Кадиев, Николай Сяров, Веселин Борисов, Тихомир Благоев, Димитрина Гинева, Филип Янев

Драматичен театър, Основна сцена, 19,00 часа.

"Сън" - спектакъл за юноши от Магда Борисова

Начало - 28.10.2017    Край - 28.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Стоян Радев Ге К.

Сцена "Филиал", 16,00 часа.

"Летовници" - комедия на Ивайло Пенчев

Начало - 28.10.2017    Край - 28.10.2017

В ролите: Анета Сотирова, Китодар Тодоров, Станимир Гъмов, Милена Аврамова, Пламена Гетова, Васил Банов, София Бобчева, Елица Григорова, Раиса Полякова, Филип Аврамов, Свежен Младенов, Тони Минасян, Антон Радичев, Малин Кръстев, Георги Мамалев, Николай Урумов, Герасим Георгиев - Геро и др.

Фестивален комплекс, зала 1, 20,00 часа.

"Стар мърморко" - филм на Доме Карукоски

Начало - 28.10.2017    Край - 29.10.2017

В ролите: Анти Литя, Тимо Лавикайнен, Кари Кетонен, Яне Рейникайнен, Алина Томников, Сулеви Пелтола, Мила Полаканахо.

Фестивален комплекс

28 октомври - зала 6 - 18 ч.
29 октомври - зала 6 - 20 ч.

"Пътуване във времето" - филм на Терънс Малик

Начало - 28.10.2017    Край - 29.10.2017

Фестивален комплекс

28 октомври - зала 1 - 20 ч.
29 октомври - зала "Европа" - 20 ч.

"Червената шапчица"

Начало - 29.10.2017    Край - 29.10.2017

Режисьор: Мария Енева

С участието на: Димитрина Гинева, Цветана Благоева, Марияна Бранкованова, Евгени Стефанов, Петьо Горанов, Тихомир Благоев, Николай Сяров

фестивален комплекс, зала 1, 17,00 часа

София филм фест за учащи

Начало - 29.10.2017    Край - 29.10.2017

Прожекция на филма "Белият бог" (Унгария, Германия, Швеция), режисьор Корнел Мундруцо.

В ролите: Жофия Пшота, Шандор Жотер, Саболч Туроци, Лили Монори, Ласло Галфи, Лили Хорват

Вход свободен за ученици и студенти

"Крадецът на праскови" от Емилиян Станев

Начало - 29.10.2017    Край - 29.10.2017

Режисьор: Бойко Илиев

С участието на: Мариела Топалова, Юлиян Вергов, Марияна Бранкованова, Веселин Борисов, Евгени Стефанов, Николай Сяров

Фестивален комплекс, зала 1, 19,00 часа

"Криворазбраната цивилизация" от Добри Войников

Начало - 30.10.2017    Край - 30.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Стоян Радев Ге К.

Основна сцена, 19,00 часа.

"Последен час - Яворов" - авторски спектакъл на Димитър Мартинов

Начало - 30.10.2017    Край - 30.10.2017

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

"Пътуване във времето" - филм на Терънс Малик

Начало - 28.10.2017    Край - 29.10.2017

Фестивален комплекс

28 октомври - зала 1 - 20 ч.
29 октомври - зала "Европа" - 20 ч.

Рубрики

Реклама

Джаз Рисунки
Преводи
Рубрики:
Пещерата на щастието
С разум и сърце
Намерени в превода
Триумф на сетивата
За ценители
Пуканки
Подиум